Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda
Başlık
Firmamızın kurucusu Makine Yüksek Mühendisi Temel DİNEK teknik lise yıllarında eş zamanlı olarak çalışma hayatına sanayi tipi çamaşır yıkama makineleri üretimiyle başlamıştır.

1967-76 yılları arasında endüstriyel tip çamaşır yıkama, çamaşır sıkma, yerli üretim günün şartlarında kuru temizleme makinesi ve mutfak ekipmanları üretiminin yanında ülkemizin ilk 5 yıldızlı otellerinde teknik danışmanlık ve satış sonrası servis hizmetlerinde aktif rol oynamıştır.

1977 yılında 43 m2 lik bir atölyede ticari faaliyetine başlamış ve bu tarihten itibaren temizlik sektörü için endüstriyel çamaşırhane makine ve ekipmanlarını üretmeye başlamıştır.

1977 yılında Türkiye'de bir ilk olan kurutmalı bantlı silindir ütü makinesini üreten firmamız turizm sektöründe bir çığır açmıştır.

1978 yılında Türkiye'de ilk direct drive kayışsız ve kasnaksız göbekten motorlu santrifüj sıkma makinesi imalatı yapıldı, 35 yıl öncesi yapılan bu makinenin sektörde günümüzde halen başarı ile çalışanları vardır.

1980 yılında komple paslanmaz çelikten mamul iki bölmeli ve devirmeli çamaşır yıkama makinelerinin üretimine başlanmıştır.

1983 yılından itibaren ülkemizin yakaladığı büyüme ivmesi ile başta Akdeniz bölgesi olmak üzere turizm sektöründe firmamız birçok tesiste tercih edildi.

1987 yılında İstanbul Doğu Sanayi Sitesinde 4.000 m2 lik modern üretim tesislerinde fabrikasyon üretime başlanmıştır.

1991 yılında dünyada sayılı üreticilerin yapabildiği 3 bölmeli Hard-Worker (ağır iş makinası) modeli endüstriyel tam otomatik çamaşır yıkama & sıkma makinesi sektöre kazandırılarak daha az personel, daha az enerji ve minimum alanda en yüksek verimli makineyi üreterek sektöre farklı bir yön vermiştir.

1993 yılından itibaren tek bölmeli tam otomatik çamaşır yıkama & sıkma makinesini turizm ve çamaşırhane sektörüne kazandırılmıştır.

1999 yılından itibaren çamaşır kurutma makinelerinin yapısını doğa ve çevre şartlarına uyumlu enerji tasarrufu sağlayan ve makineleri bitişik kullanabilme özelliğine sahip yeni modelleri geliştirildi.

2000 yılından itibaren Türkiye'de ilk defa çift silindirli bantlı silindir ütü makinesi üretildi. Böylelikle büyük yatak sayısına sahip turizm tesislerinde ve ticari çamaşırhanelerde minimum alanda maksimum kapasite (650 çarşaf/saat) ve mükemmel ütü kalitesi sağlandı.

2006 yılında sağlık sektörünün ihtiyacı olan önden enfekte çamaşır girişi, arka bölümden sterilizasyonu tamamlanmış temiz çamaşır çıkışı sağlayan ilk tam otomatik hijyenik bariyerli çamaşır yıkama makinesini üreterek hastane sektöründeki ihtiyaca çözüm olmuştur.

2009 yılında Hard-Worker model 2 bölmeli tam otomatik çamaşır yıkama & sıkma makinesinin ARGE çalışmalarını tecrübeli mühendisleri ve teknisyen kadrosu ile dizaynını tamamlayarak bu mükemmel makineyi ülke ekonomisine bir değer olarak katmıştır.

2009 yılında yüksek verimli silindir ütü makinelerine akuple olarak çalışabilen tam otomatik çarşaf katlama makinesinin üretimine başlanmıştır.

2012 yılından itibaren sektöründe dünya üreticileri ile işbirliği yaparak, tünel tipi çamaşırhane sistemleri,Konvansiyonel yıkama & sıkma makineleri, kurutma makineleri, yataklı silindir ütü makineleri, otomatik katlama makineleri, kuru temizleme makineleri ile üniforma ütüleme ve paketleme grubundan oluşan son sistem tesislerin kurulumunda yerli ve yabancı bir çok anahtar teslim projeye imza atmıştır.

İletişim Formu

Temel Makine Güvenlik Kodu

Temel Makine

Doğu Sanayi Sitesi 12. Blok No: 5-7-9 34197 Bahçelievler İstanbul / TÜRKİYE
+90 (212) 240 20 83   
+90 (212) 246 67 11   
+90 (212) 232 19 57   
info@temelmakina.com.tr